Hizmetlerimiz2018-10-03T12:43:48+00:00

EVDEN EVE NAKLİYAT

iSTANBUL evden eve nakliyat firması arayanların ilk tercihi BADİ  evden eve nakliyat firmamız olmuştur. 17 Yıllık tecrübe ile nakliye sektöründe yüzlerce İstanbul ilinde yaşayan müşterilerimize hizmet verdik. İstanbul – Ankara arası nakliyat  , İstanbul- Erzurum arası nakliyat , İstanbul -İzmir arası nakliyat gibi yüzlerce taşımacılık faaliyetinde BADİ kalitesini mutlaka bulabilirsiniz.

İstanbul evden eve nakliyat firmaları arasında ki yerimiz.

İstanbul evden eve nakliye firmaları arasında oldukça iyi bir konumda yer almaktayız. Son yıllarda nakliye sektöründe hızlı büyüme oluştu. Özellikle 16 kata kadar varan asansör sistemleri ile gelişen teknoloji buna en büyük etken olarak kabul edilebilir.  Nakliyat sektöründe bu gelişmeyi yakalayan illerin de başında yer almakta. Yine Badi  nakliyat olarak biz de teknolojiyi en iyi şekilde takip edip ,uygulayan firmaların başında yerimizi aldık. Bizi nakliye sektöründe takip edilen , İstanbul evden eve nakliyat yorumlarında en çok yıldız ve tavsiye alan firma olmamızı sağlayan faktörler şunlardır.

  • Önceliğimiz İnsan: Nakliyat firması olarak İstanbul İlimizde Önceliğimiz İnsan ve İnsani değerler. Müşterimiz bizim için en değerli varlığımız. Gitgide artan yabancılaşma ve değerlerde ki yozlaşmalara rağmen , ilk günkü gibi saygı ve sevgi çerçevesinde işimizi yapıyoruz.
  • Doğru ekip ve ekipman : Taşımacılıkta uygun araç kullanımı gerekmektedir. Kullandığımız asansör, araçlarımız hepsi taşımacılık sektöründe en yeni ve modern araç ve ekipmanlardan oluşmakta.Yine profesyonel , sigortalı elamanlar ile taşımacılık yapmaktayız.
  • Söz verdiğimiz gibi : Elbette profesyonel bir firma için en önemli kriter verdiği sözleri yerine getirip getirmediğidir. Biz söz verdiğimiz bütün unsurları  yerine getirmeye çalışmaktayız.

İstanbul şehirler arası nakliyat firması için bizi arayabilirsiniz.

İstanbul şehirler arası nakliyat telefon numalarımız  . Tüm Türkiye de aynı numarayı kullanmaktayız.

Çalışma saatlerimiz: Pazartesi -Pazar : 08:00 24 :00

İstanbul evden eve nakliye de hizmetlerimiz.

Ambalajlama : İstanbul da ev eşyaların ambalajlamasını ücretsiz olarak yapmaktayız. Değerli eşya paketleme , piyano paketleme , salon paketleme  , oturma odası paketleme gibi daha fazla detay için bizi arayıp bilgi almanızda mümkün.

Mobilya montaj : Mobilya montajı oldukça zor ve zaman alabilir.  Bu sebeple bünyemizde usta mobilyacılar bulundurmaktayız. Her gün taşımacılık yapan Badi nakliyat mobilyacıları sizin de mobilyalarınızı ustalıkla söküp , tekrar montaj yapmaktadır.

Sigortalama : Biz yıllardır  sigorta ile eşyalarınızı sigorta yapmaktayız. Taşıma gününü kapsayan sigorta poliçesi olabilecek problemleri karşılamak için gerekli.

Asansör kullanımı : Tabi ki dış asansör kullanımı evden eve nakliyeyi oldukça kolaylaştırmakta. Biz de asansörlü nakliyat şirketi olarak 16 kata kadar yeni modern asansörleri kullanmaktayız.

 

Parsiyel Taşımacılık

Biz Badi nakliyat olarak parsiyel yük taşımacılığında lider bir firmayız.

Aynı güzergahta taşınacak olan, birbirinden farklı müşterilere ait yükleri, aynı kamyon, kamyonet veya tırla taşıma faaliyetine parsiyel taşımacılık adı verilir.

Bu sayede, taşıtmak istediğiniz yük, farklı yüklerle bir arada olduğundan, ekonomik olarak fayda sağlarsınız.

Parsiyel yük taşımacılığında temel amaç, aynı güzergahta taşınması talep edilen yükleri, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa bile, aynı araca yükleyerek taşıma maliyetini ekonomik bir seviyeye getirmektir.

Taşıtmayı düşündüğünüz yüklerle ilgili olarak, iletişim sayfasını kullanarak firmamızla irtibata geçip, bilgi alabilirsiniz.

Parsiyel Yük / Parça Yük Taşıma Uygulama Detayları

Parsiyel yük taşıma faaliyetinde, birden fazla müşterinin parça yükü tek araçla taşınmaktadır. Taşınacak yükün, gideceği lokasyona göre araçlara yüklenmesi LIFO (Last In First Out) yöntemiyle gerçekleştirildiğinden, yüklerin karışması ihtimali yok denecek kadar azdır.

LIFO uygulaması kapsamında, araçtan ilk indirilecek parça yük, araca en son yüklenmekte ve bu sayede hem yükleme / indirme işlemlerinde zamandan tasarruf edilmekte, hem de yüklerin karışması ihtimali minimuma indirilmektedir.

Taşınacak yükler, check listler ile takip edilerek numaralandırılmakta ve numaralandırılmış şekilde sevkiyatları gerçekleştirilmektedir.

Konteyner Taşımacılığı Faaliyetleri

Gittikçe artan ticaret hacmi ve mal hareketlerinin Dünya üzerinde çeşitlenmesi ürünlerin konsolidasyonunu zorunlu hale getiriyor. Uluslararası ticarete konu olan yükler bazen bir konteynerin tamamını dolduramadığında farklı alıcısı olan yükler parsiyel olarak bir konteynerde taşınabiliyor. İşte bu noktada Komple Konteyner (FCL) ve Parsiyel Konteyner (LCL) taşımaları karşımıza çıkmakta.

Eğer taşınacak olan yük bütün konteyneri kapsıyorsa buna (Full Container Loading) komple konteyner yükü diyoruz. Bu tür FCLyüklemelerde mal sahibi gemi acentesiyle ya da forwarder firmayla belli dönemler için sözleşme yapabilir. Tabi ki gemi acentesiyle sözleşme yapabilmek için yıllık düzenli ve belirli bir kapasitenin üzerinde taşıma yapmak gerekli. FCL yükler limana geldiğinde yük sahipleri istedikleri takdirde konteyneri kendi depolarına getirtip boşaltabileceği gibi, hizmet aldıkları lojistik şirketinin deposuna da boşaltma yapabilir. Tabi ki bu durumda Konteyner liman sahası dışına çıktığı için gemi acentesi ya da forwarder firmaya bir geçici kabul taahhütnamesinin imzalanması gerekir.

Bir konteyneri dolduramayan (Less Than Container Load) LCL yüklemelerde ise; konteynerin içine iki ya da daha fazla alıcısı olan yükler konsolide edilerek yüklenir. Konteyner limana geldiğinde alıcıların gümrükçüleri kontrolünde açılarak mal sahipleri yüklerini alırlar. LCL yüklemeler; daha önceden alınan bilgiler doğrultusundan ya limanda ya da lojistik şirketinin deposundan gerçekleşir.

Yazımın başında da söylediğim gibi bu kadar çok kullanılan bir taşıma şekliyle alakalı ne kadar yazsam mutlaka bir şeyler eksik kalır. bu sebeple ilerleyen  yazılarımda konuyla alakalı başka hususlara da değinmeye çalışacağım. Son olarak bu tip yüklemelerle alakalı karşımıza çıkabilecek ifadeleri de özetleyerek yazımı burada bitiriyorum.

FCL/LCL: İki ya da daha fazla ihracatçının yükü tek bir konteynere yüklenir ve ithalatçı tek firmadır.

LCL/FCL: Bir ihracatçı tarafından yüklenen konteyner de iki ya da daha fazla ithalatçının yükü vardır.

FCL/FCL: Komple konteyner yükünün bir ihracatçısı ve bir ithalatçısı olduğu durumdur.

LCL/LCL: Konteynere yüklenen parsiyel yükün bir ihracatçısı ve bir ithalatçısı olduğu durumdur.

Ağır yük taşımacılığı

Şehiriçi  ve şehirler arası farklı ebat ve ölçülerde gabari dışı ve ağır yük taşımalarınızda Badi  Nakliyat çözüm üretmek için profesyonel kadrosu ve ekipmanları ile hizmetinizdedir.

Türkiye de .3,4,5,6 ve 8 akslı yeni Lowbed araçlarımız ile taşıma yapıyoruz. Birçok projeyi başarıyla tamamlamış ekibimiz ,ağır yük ve proje taşımalarınızda sizler için güvenilir bir hizmet ortağı olmaktan gurur duymaktadır. .

En ağırından en hassasına bütün yüklerinizin,konusunda uzman personelimiz tarafından yapılan yol raporlamaları ve güvenli seyir için araç ve uygun güzergah seçiminin ardından,eskort ve yol izinleri hizmetlerimizle beraber sevkiyatlarını gerçekleştiriyoruz.

Geniş, uzun ve yüksek her türlü ağır ve gabari dışı taşımalarınız “özel taşıma müsaadeleri” ve “öncü hizmetleri” ile güvenilir bir şekilde teslim edilmektedir.

  • Yol tetkiklerinin yapılması ve güzergahın projelendirilmesi.
  • Trafo, Türbin, Jeneratör taşımaları.
  • Rüzgar Tribünlerinin taşınması ve montajı.
  • Enerji santralleri taşımaları.
  • Gemi motoru taşımaları.
  • Döküm ünitelerinin, çimento, soda değirmenlerinin taşınması.
  • Makine ve yekpare parçalar ile her türlü gabari dışı yüklerin taşınması

Badi nakliyat olarak  araçlarımızın  taşıdığı geniş ve uzun yüklerin nasıl özellikte araçlarda ve ne koşullarda taşındığına değineceğiz.

Ağır nakliyat konusu olan uzun ve geniş yükler, taşınacak araçlarının farklı olması ve yükün özellikleri sebebiyle taşımacılık işinin en hassas ayrıntılarından birini oluşturur. Yollarda denk geldiğiniz ön tarafında ya da arka tarafında bir güvenlik koruması ile neredeyse bir kaplumbağa gibi yavaş gitmek zorunda olan yüklerden bahsediyoruz. Bu yükler genellikle bir proje konusu yükler olup, emniyetli ve zamanında yetişmesi gibi ana unsurları olan yüklerdir. Bu açıdan bakıldığında o hızla herhangi bir yere yetişiyor gibi algılanmasa da aracın yol süresi ayrıntılı olarak hesaplanmıştır.

Geniş yükler ve uzun yükler için lowbed dediğimiz araçlar kullanılmaktadır. Bu araçlar sayesinde en hassas ağır yüklerin taşınması işi güven içerisinde gerçekleşmektedir. Bir plan ve proje dahilinde yapılması zorunlu olan taşımacılık işinin, işini gerçekten bilen kişilerce yapılması oldukça önemlidir. Çünkü araç seçiminden yolun analizinin yapılması gibi ana başlıkların tamamı profesyonellik ve mühendislik bilgisi gerektiren detaylar içerir. Uygun araç seçimi sonrası yol güzergâhı analizi yapılır. Aracın ve yükün özelliklerine en uygun en kısa mesafeli yolun seçimi sırasında yolda bulunan köprü, viyadük, tünel gibi unsurlar dikkate alınır. Gerekirse ek yol alternatifleri ile aracın taşıdığı yükün zarar görmeden güvenli bir şekilde ulaştırılması amaçlanır. Aynı hassasiyet ile yükü taşıyan aracın kullanıcısında profesyonel olması gerekir. Belirlenmiş yol güzergahının tam olarak uygulanması işi aracın kullanıcısına aittir. Ağır yüklerin araca yüklenmesi esnasında kullanılacak olan iş makinaları da firma bünyesinde hazır bulundurulmalıdır. İş makinalarının kullanıcılarının da donanımlı olması ve işinde tecrübeli olması gereklidir. Taşıma esnasında yüke herhangi bir zarar gelmemesi açısından araç seçimi ne kadar önemli ise yükleme de o kadar önemlidir.

İşte Badi  nakliyat size güvenli olarak geniş yük taşımacılığında hizmet vermeye devam ediyor.

Kolili ürünleriniz çeşitli hacimlerdeki araçlarımıza yüklenip istediğiniz şehre günlük parsiyel çıkışlarımızla sevk edilir. Koli çıkışlarınızı tüm Ülkemize ekspres bir biçimde gönderebilirsiniz. Ayrıca hizmet noktalarımızdan ve tüm Şehirlerimize her gün geri dönüş için parsiyel gönderim yapabilirsiniz.

0532 665 67 05